Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Uczennice,
Osoby, które jeszcze się nie zapisały, zapraszamy do pilnych zgłoszeń poprzez dziennik elektroniczny (kontakt z Panią Iwoną Lipińską). Liczba miejsc ograniczona!
Dzięki zabawie w formie nauki, niewielkim grupom zajęciowym i innowacyjnemu programowi zajęć na półkoloniach Laboratorium Naukowe nie ma miejsca na nudę.
Nie ma również nudnej teorii - badamy świat metodą eksperymentu, a miejsce tablicy zastępują probówki, pipety i kolorowe substancje.
Rozwiń swoją kreatywność, zdobądź praktyczne umiejętności, a nawet odnajdź pasję na całe życie! Zapraszamy :-)
!--Pozdrawiamy,Biuro Projektu "Szkoła możliwości w Brześcach"
732 747 311 Mały Inżynier
UCZNIOWIE!
Podręczniki (spakowane wszystkie razem w torebkę foliową a wraz z nimi kartka zawierająca imię, nazwisko, klasę oraz numery podręczników) i podpisane kluczyki do szafek zwracacie w wyznaczonych poniżej dniach i godzinach:
19.06.2020r.- godz. 8:00-9:00- KLASA Ia
godz. 9:00- 10:00- KLASA Ib
godz. 10:00- 11:00- KLASA II
22.06.2020r. godz. 8:00- 09:00- KLASA IV
godz. 9:00- 10:00- KLASA Va
godz. 10:00- 11:00- KLASA Vb
godz. 11:00- 12:00- KLASA VIa
23.06.2020r. godz. 8:00- 09:00- KLASA VIb
godz. 9:00- 10:00- KLASA VII
godz. 10:00- 11:00- KLASA VIII
24.06.2020r. godz. 8:00-10:00 KLASA III
godz. 8:00-12:00- dla wszystkich, którzy w wyznaczonym wcześniej terminie nie zdążyli.
Podręczniki po odbyciu 3- dniowej kwarantanny zostaną sprawdzone pod względem ilościowym oraz stanu zniszczenia. W przypadku jakichkolwiek uwag zostaniecie powiadomieni przez swojego wychowawcę.
UWAGA!
Przypominamy, że podręczniki należy sprawdzić pod względem zniszczenia oraz usunąć naniesione ołówkiem adnotacje.
Zgubiony kluczyk trzeba dorobić a zgubioną książkę odkupić do biblioteki!
Osoby zainteresowane zgłoszeniem swojego dziecka do świetlicy na rok szkolny 2020/2021 proszone są o wypełnienie Karty Zgłoszenia Dziecka do świetlicy (znajduje się w zakładce Dla rodziców- Świetlica szkolna) oraz zapoznanie się z Regulaminem Świetlicy.
Wydrukowane i wypełnione karty należy składać od dnia 19.06 do 26.06.2020r. w wyznaczonym miejscu w szkole w godzinach jej funkcjonowania.
Lato tuż tuż, a podróże małe i duże niedaleko przed nami. Zatem wysłuchajcie "Opowieści o marynarzu" i złóżcie z papieru własną historie: https://www.youtube.com/watch?v=6eM7PIHkjD4&list=PLNs-EL
p8ySlQ3CtNgYCE2b8SIuA0RS1g&index=5&t=0s
Pozdrawiamy Katarzyna Pałyska, Krystyna Iwańczyk
Termin główny:
16 czerwca 2020 r., godz. 9.00 - język polski; egzamin trwa 120 minut, dla uczniów z dostosowaniami do 180 minut ;
17 czerwca 2020 r., godz. 9.00 – matematyka egzamin trwa 100 minut, dla uczniów z dostosowaniami do 150 minut;
18 czerwca 2020 r. , godz. 9.00 – język obcy (angielski), egzamin trwa 90 minut, dla uczniów z dostosowaniami do 135 minut ;
Termin dodatkowy:
7 lipca 2020 r., godz. 9.00 - język polski;
8 lipca 2020 r., godz. 9.00 – matematyka;
9 lipca 2020 r. , godz. 9.00 – język obcy (angielski, hiszpański, niemiecki).
Uwaga:
Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który:
z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym ALBO
przerwał lub któremu przerwano i unieważniono egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym (również z przyczyn losowych lub zdrowotnych).
W przypadku egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego w czerwcu i lipcu:
termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty - do 31 lipca 2020 r.;
termin przekazania szkołom wyników i zaświadczeń - do 31 lipca 2020 r.;
termin wydania zaświadczeń oraz informacji zdającym - do 31 lipca 2020 r.
Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły ), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
Rodzic/opiekun prawny nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
Przy wejściu do szkoły umieszczony jest płyn do dezynfekcji rąk, każda wchodząca do szkoły osoba jest zobowiązana z niego skorzystać.
Płyn do dezynfekcji rąk będzie dostępny również w każdej sali egzaminacyjnej.
Egzamin będzie przeprowadzany w salach lekcyjnych, oraz w innych przewidzianych w przepisach miejscach, z zachowaniem odpowiednich odstępów pomiędzy zdającymi oraz pomiędzy zdającymi i członkami zespołu nadzorującego (co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku).
W dniu egzaminu uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8.15. W wyznaczonych salach dla poszczególnych grup uczniów nauczyciele/wychowawcy przeprowadzą krótkie spotkanie organizacyjne, sprawdzą obecność uczniów, w przypadku nieobecności danego ucznia skontaktują się telefonicznie z jego rodzicami w celu wyjaśnienia przyczyn nieobecności.
Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:
zdający;
osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, tj. członkowie zespołów nadzorujących, obserwatorzy, egzaminatorzy, osoby wyznaczone do przygotowania i obsługi oraz obsługujące sprzęt i urządzenia wykorzystywane w czasie egzaminu (np. komputery, sprzęt medyczny);
inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp.
uczniowie klas 1 – 3, którym rodzice nie będą w tym dniu mogli zapewnić opieki i będą korzystać z zajęć opiekuńczo - wychowawczych oraz nauczyciele wyznaczeni do sprawowania opieki nad tymi uczniami;
pracownicy odpowiednich służb, np. medycznych, jeżeli wystąpi taka konieczność.
Niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż wyżej wymienione, w tym rodziców/prawnych opiekunów uczniów, przedstawicieli mediów.
Wszystkich uczniów zdających egzamin obowiązuje zakaz wnoszenia na teren szkoły na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
Zdający powinni mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. legitymację szkolną) i okazać go w razie potrzeby. W przypadku braku odpowiedniego dokumentu tożsamość ucznia może być potwierdzona przez jego wychowawcę lub innego nauczyciela danej szkoły.
Na egzaminie każdy uczeń korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, długopisu – z czarnym tuszem, linijki.
Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą. Podczas pracy z arkuszem egzaminacyjnym butelka powinna stać na podłodze przy nodze stolika, aby uczeń przypadkowo nie zalał materiałów egzaminacyjnych.
Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności
w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust
i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły,
z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
wychodzi do toalety
kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
O godzinie wyznaczonej przez przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego uczniowie wchodzą do sali egzaminacyjnej pojedynczo; przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego losuje w ich obecności numery stolików, przy których będą pracować.
W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu uczniowie nie powinni opuszczać sali egzaminacyjnej. W uzasadnionych przypadkach przewodniczący zespołu nadzorującego może zezwolić uczniowi na opuszczenie sali egzaminacyjnej po zapewnieniu warunków wykluczających możliwość kontaktowania się ucznia z innymi osobami, z wyjątkiem osób udzielających pomocy medycznej.
W przypadku konieczności wyjścia z sali zdający sygnalizuje taką potrzebę przez podniesienie ręki. Wychodząc z sali egzaminacyjnej oraz poza salą egzaminacyjną, zdający zakrywa usta i nos.
Członkowie zespołu nadzorującego mogą udzielać odpowiedzi na pytania zdających związane wyłącznie z kodowaniem arkusza oraz instrukcją dla zdającego, uczniom nie udziela się żadnych wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych ani ich nie komentuje.
W przypadku:
stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania zadań przez ucznia
wniesienia lub korzystania przez ucznia w sali egzaminacyjnej z urządzenia telekomunikacyjnego albo materiałów lub przyborów pomocniczych niewymienionych w komunikacie o przyborach;
zakłócania przez ucznia prawidłowego przebiegu egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu, w sposób utrudniający pracę pozostałym uczniom – przewodniczący zespołu egzaminacyjnego przerywa i unieważnia temu uczniowi egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu. Informację o przerwaniu i unieważnieniu zamieszcza się w protokole przebiegu egzaminu.
Uczeń, któremu przewodniczący zespołu egzaminacyjnego unieważnił egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów, przeprowadzany w terminie głównym, przystępuje ponownie do egzaminu z tego przedmiotu lub przedmiotów w dodatkowym terminie
Jeżeli unieważnienie egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów, nastąpiło podczas egzaminu przeprowadzanego w terminie dodatkowym, dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej ustala wynik egzaminu z tego przedmiotu lub przedmiotów jako „0%.
Jeżeli podczas egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego w terminie głównym uczeń z przyczyn losowych lub zdrowotnych przerywa pracę z arkuszem, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego dołącza jego arkusz do protokołu zbiorczego przebiegu egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu. Arkusz nie jest przekazywany do sprawdzenia, a uczeń ma prawo przystąpić do egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu (lub przedmiotów, jeżeli sytuacja powtarza się w kolejnych dniach przeprowadzania egzaminu) w terminie dodatkowym. Dyrektor szkoły informuje o zaistniałej sytuacji rodziców zdającego, którzy mają prawo postanowić, że arkusz powinien zostać sprawdzony i oceniony. Dyrektor szkoły przekazuje decyzję rodziców dyrektorowi OKE. Jeżeli sytuacja powyżej ma miejsce podczas egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego w terminie dodatkowym, decyzję co do sposobu postępowania podejmuje dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej w porozumieniu z dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Uczeń, który jest chory, może korzystać w czasie trwania egzaminu ósmoklasisty z zaleconego przez lekarza sprzętu medycznego i leków koniecznych ze względu na chorobę, pod warunkiem że taka konieczność została zgłoszona przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego przed rozpoczęciem egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu
Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet
po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc
(w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).
Prace egzaminacyjne uczniów, a także wykazy uczniów w poszczególnych salach egzaminacyjnych oraz kopie zaświadczeń stwierdzających uzyskanie tytułu laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej lub laureata konkursu przedmiotowego przechowuje okręgowa komisja egzaminacyjna przez okres 6 miesięcy, licząc od dnia przekazania uczniom zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Uczniowie rzeczy osobiste – plecak, torbę, kurtkę, itp. zostawiają w szafce osobistej, względnie w sali lekcyjnej, do tego wyznaczonej.
Na terenie szkoły lub ośrodka wyznacza się salę nr 50 wyposażoną m.in. w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.
Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
Jeżeli zdający lub członek zespołu nadzorującego przejawia niepokojące objawy choroby, przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego informuje o tym przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego, który zapewnia odizolowanie zdającego lub innej osoby przejawiającej objawy choroby w odrębnym pomieszczeniu.
Przewodniczący zespołu nadzorującego niezwłocznie powiadamia rodziców/prawnych opiekunów ucznia o zaistniałej sytuacji w celu pilnego odebrania go ze szkoły oraz informuje właściwą powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zdającego – także pogotowie ratunkowe. W przypadku gdy stan zdrowia nie wymaga interwencji zespołu ratownictwa medycznego, zdający powinien udać się do domu transportem indywidualnym, pozostać w domu i skorzystać z teleporady medycznej.
Zaleca się śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego (www.gis.gov.pl) oraz Ministra Zdrowia (www.gov.pl/web/koronawirus), a także obowiązujących przepisów prawa.
W przypadku wystąpienia u zdającego lub członka zespołu nadzorującego, lub innej osoby biorącej bezpośredni udział w przeprowadzaniu egzaminu na danej sali egzaminacyjnej niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem, należy niezwłocznie przerwać egzamin tego zdającego oraz wdrożyć odpowiednie procedury.
Organizacja egzaminu klas ósmych
Termin główny:
16 czerwca 2020 r., godz. 9.00 - język polski; egzamin trwa 120 minut, dla uczniów z dostosowaniami do 180 minut ;
17 czerwca 2020 r., godz. 9.00 – matematyka egzamin trwa 100 minut, dla uczniów z dostosowaniami do 150 minut;
18 czerwca 2020 r. , godz. 9.00 – język obcy (angielski), egzamin trwa 90 minut, dla uczniów z dostosowaniami do 135 minut ;
Termin dodatkowy:
7 lipca 2020 r., godz. 9.00 - język polski;
8 lipca 2020 r., godz. 9.00 – matematyka;
9 lipca 2020 r. , godz. 9.00 – język obcy (angielski, hiszpański, niemiecki).
Uwaga:
Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który:
z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym ALBO
przerwał lub któremu przerwano i unieważniono egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym (również z przyczyn losowych lub zdrowotnych).
W przypadku egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego w czerwcu i lipcu:
termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty - do 31 lipca 2020 r.;
termin przekazania szkołom wyników i zaświadczeń - do 31 lipca 2020 r.;
termin wydania zaświadczeń oraz informacji zdającym - do 31 lipca 2020 r.
Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły ), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
Rodzic/opiekun prawny nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
Przy wejściu do szkoły umieszczony jest płyn do dezynfekcji rąk, każda wchodząca do szkoły osoba jest zobowiązana z niego skorzystać.
Płyn do dezynfekcji rąk będzie dostępny również w każdej sali egzaminacyjnej.
Egzamin będzie przeprowadzany w salach lekcyjnych, oraz w innych przewidzianych w przepisach miejscach, z zachowaniem odpowiednich odstępów pomiędzy zdającymi oraz pomiędzy zdającymi i członkami zespołu nadzorującego (co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku).
W dniu egzaminu uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8.15. W wyznaczonych salach dla poszczególnych grup uczniów nauczyciele/wychowawcy przeprowadzą krótkie spotkanie organizacyjne, sprawdzą obecność uczniów, w przypadku nieobecności danego ucznia skontaktują się telefonicznie z jego rodzicami w celu wyjaśnienia przyczyn nieobecności.
Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:
zdający;
osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, tj. członkowie zespołów nadzorujących, obserwatorzy, egzaminatorzy, osoby wyznaczone do przygotowania i obsługi oraz obsługujące sprzęt i urządzenia wykorzystywane w czasie egzaminu (np. komputery, sprzęt medyczny);
inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp.
uczniowie klas 1 – 3, którym rodzice nie będą w tym dniu mogli zapewnić opieki i będą korzystać z zajęć opiekuńczo - wychowawczych oraz nauczyciele wyznaczeni do sprawowania opieki nad tymi uczniami;
pracownicy odpowiednich służb, np. medycznych, jeżeli wystąpi taka konieczność.
Niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż wyżej wymienione, w tym rodziców/prawnych opiekunów uczniów, przedstawicieli mediów.
Wszystkich uczniów zdających egzamin obowiązuje zakaz wnoszenia na teren szkoły na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
Zdający powinni mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. legitymację szkolną) i okazać go w razie potrzeby. W przypadku braku odpowiedniego dokumentu tożsamość ucznia może być potwierdzona przez jego wychowawcę lub innego nauczyciela danej szkoły.
Na egzaminie każdy uczeń korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, długopisu – z czarnym tuszem, linijki.
Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą. Podczas pracy z arkuszem egzaminacyjnym butelka powinna stać na podłodze przy nodze stolika, aby uczeń przypadkowo nie zalał materiałów egzaminacyjnych.
Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności
w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust
i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły,
z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
wychodzi do toalety
kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
O godzinie wyznaczonej przez przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego uczniowie wchodzą do sali egzaminacyjnej pojedynczo; przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego losuje w ich obecności numery stolików, przy których będą pracować.
W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu uczniowie nie powinni opuszczać sali egzaminacyjnej. W uzasadnionych przypadkach przewodniczący zespołu nadzorującego może zezwolić uczniowi na opuszczenie sali egzaminacyjnej po zapewnieniu warunków wykluczających możliwość kontaktowania się ucznia z innymi osobami, z wyjątkiem osób udzielających pomocy medycznej.
W przypadku konieczności wyjścia z sali zdający sygnalizuje taką potrzebę przez podniesienie ręki. Wychodząc z sali egzaminacyjnej oraz poza salą egzaminacyjną, zdający zakrywa usta i nos.
Członkowie zespołu nadzorującego mogą udzielać odpowiedzi na pytania zdających związane wyłącznie z kodowaniem arkusza oraz instrukcją dla zdającego, uczniom nie udziela się żadnych wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych ani ich nie komentuje.
W przypadku:
stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania zadań przez ucznia
wniesienia lub korzystania przez ucznia w sali egzaminacyjnej z urządzenia telekomunikacyjnego albo materiałów lub przyborów pomocniczych niewymienionych w komunikacie o przyborach;
zakłócania przez ucznia prawidłowego przebiegu egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu, w sposób utrudniający pracę pozostałym uczniom – przewodniczący zespołu egzaminacyjnego przerywa i unieważnia temu uczniowi egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu. Informację o przerwaniu i unieważnieniu zamieszcza się w protokole przebiegu egzaminu.
Uczeń, któremu przewodniczący zespołu egzaminacyjnego unieważnił egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów, przeprowadzany w terminie głównym, przystępuje ponownie do egzaminu z tego przedmiotu lub przedmiotów w dodatkowym terminie
Jeżeli unieważnienie egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów, nastąpiło podczas egzaminu przeprowadzanego w terminie dodatkowym, dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej ustala wynik egzaminu z tego przedmiotu lub przedmiotów jako „0%.
Jeżeli podczas egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego w terminie głównym uczeń z przyczyn losowych lub zdrowotnych przerywa pracę z arkuszem, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego dołącza jego arkusz do protokołu zbiorczego przebiegu egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu. Arkusz nie jest przekazywany do sprawdzenia, a uczeń ma prawo przystąpić do egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu (lub przedmiotów, jeżeli sytuacja powtarza się w kolejnych dniach przeprowadzania egzaminu) w terminie dodatkowym. Dyrektor szkoły informuje o zaistniałej sytuacji rodziców zdającego, którzy mają prawo postanowić, że arkusz powinien zostać sprawdzony i oceniony. Dyrektor szkoły przekazuje decyzję rodziców dyrektorowi OKE. Jeżeli sytuacja powyżej ma miejsce podczas egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego w terminie dodatkowym, decyzję co do sposobu postępowania podejmuje dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej w porozumieniu z dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Uczeń, który jest chory, może korzystać w czasie trwania egzaminu ósmoklasisty z zaleconego przez lekarza sprzętu medycznego i leków koniecznych ze względu na chorobę, pod warunkiem że taka konieczność została zgłoszona przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego przed rozpoczęciem egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu
Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet
po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc
(w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).
Prace egzaminacyjne uczniów, a także wykazy uczniów w poszczególnych salach egzaminacyjnych oraz kopie zaświadczeń stwierdzających uzyskanie tytułu laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej lub laureata konkursu przedmiotowego przechowuje okręgowa komisja egzaminacyjna przez okres 6 miesięcy, licząc od dnia przekazania uczniom zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Uczniowie rzeczy osobiste – plecak, torbę, kurtkę, itp. zostawiają w szafce osobistej, względnie w sali lekcyjnej, do tego wyznaczonej.
Na terenie szkoły lub ośrodka wyznacza się salę nr 50 wyposażoną m.in. w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.
Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
Jeżeli zdający lub członek zespołu nadzorującego przejawia niepokojące objawy choroby, przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego informuje o tym przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego, który zapewnia odizolowanie zdającego lub innej osoby przejawiającej objawy choroby w odrębnym pomieszczeniu.
Przewodniczący zespołu nadzorującego niezwłocznie powiadamia rodziców/prawnych opiekunów ucznia o zaistniałej sytuacji w celu pilnego odebrania go ze szkoły oraz informuje właściwą powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zdającego – także pogotowie ratunkowe. W przypadku gdy stan zdrowia nie wymaga interwencji zespołu ratownictwa medycznego, zdający powinien udać się do domu transportem indywidualnym, pozostać w domu i skorzystać z teleporady medycznej.
Zaleca się śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego (www.gis.gov.pl) oraz Ministra Zdrowia (www.gov.pl/web/koronawirus), a także obowiązujących przepisów prawa.
W przypadku wystąpienia u zdającego lub członka zespołu nadzorującego, lub innej osoby biorącej bezpośredni udział w przeprowadzaniu egzaminu na danej sali egzaminacyjnej niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem, należy niezwłocznie przerwać egzamin tego zdającego oraz wdrożyć odpowiednie procedury.
Zachęcamu do zapoznania się z zamieszczonymi informacjami.
Poniżej przydatne linki
Szanowni Państwo,
informujemy, że zaczęła się rekrutacja na PÓŁKOLONIE - bezpłatne, prowadzone przez instruktorów z firmy Młody Inżynier w ramach projektu Szkoła Możliwości w Brześcach, które odbędą się w naszej szkole w dniach 13-17 lipca 2020 w godzinach 9.00-16.00 (w ramach półkolonii również obiad)
3 grupy po 12 osób plus na każdą grupę 2 instruktorów, może się zdarzyć, że któraś grupa zostanie podzielona na dwie mniejsze wtedy 6 osób i 1 instruktor.
Na półkolonie potrzebujemy 36 uczniów: 24 osoby z klas 1-3 oraz 12 osób z klasy 4-6
Zapisy u wychowawcy przez dziennik elektroniczny od 04.06.2020 czwartek od godziny 7.30 do 05.06.2020 piątku do godziny 15.00.
Liczy się kolejność zgłoszeń, pozostałe osoby będą wpisane na listę rezerwową.
W załączniku przesyłam szczegóły oraz kartę kwalifikacyjną, którą po zakwalifikowaniu w piątek 05.06.2020 trzeba będzie odesłać.
Zajęcia będą przeprowadzone zgodnie z zaleceniami sanitarno-epidemiologicznymi i aktualnymi na dzień prowadzenia półkolonii przepisami prawa.
Na bieżąco śledzimy zmieniające się przepisy tak, aby dostosować formę prowadzenia zajęć do wytycznych sanepidu. W tej chwili planujemy m.in. wzmożoną dezynfekcję sprzętu zajęciowego oraz dostosowanie programu zajęć.
Zapewniamy, że bezpieczeństwo uczestników zajęć jest dla nas priorytetem. W razie potrzeby będziemy modyfikować sposób dostarczania posiłków i wdrażali inne niezbędne działania tak, aby półkolonie były przeprowadzone w sposób zgodny z przepisami i zaleceniami.
Z poważaniem
Iwona Lipińska
Dyrektor Szkoły
PLIKI DO POBRANIA:
Dzień dobry, poniżej kilka aktywności na ten tydzień.
Zabawy z wykorzystaniem taśmy malarskiej:
https://www.youtube.com/watch?v=QLulnqyXCjs
https://www.youtube.com/watch?v=PYG8ZtE6r2A
https://www.youtube.com/watch?v=YwFY1K2vsZY
https://www.youtube.com/watch?v=V_M0Z341mNk
Zabawne i proste projekty z papieru:
https://www.youtube.com/watch?v=UXuhPl9vjAE&list=RDCMUCM6fZAvqS8Oc-ktUvGF1Log&index=3
--
Pozdrawiamy,Katarzyna Pałyska i Krystyna Iwańczyk
Z okazji Dnia Dziecka całe grono pedagogiczne i wszyscy pracownicy szkoły składają Wam najserdeczniejsze życzenia.
Żyj tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniaj każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością.
Czerp energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i miłości.
Żyj najpiękniej jak umiesz!!!
Krzyżówki dla dzieci to interesujący trening wyobraźni. Jednak do każdego zadania dziecko musi mieć właściwą motywację, należy malucha odpowiednio zachęcać do podejmowania nowych nawet tych najtrudniejszych zadań. Oczywiście są dzieciaki, które nie potrzebują wielu zachęt ze strony rodziców, ponieważ są zorientowane na wszelkie gry, zabawy i wyzwania edukacyjne. Krzyżówki dla dzieci mogą być elementem terapii dzieci, które mają problem z właściwym skoncentrowaniem uwagi. Tego rodzaju zadania wymagają nie tylko skupienia się na danym zadaniu, ale również prawidłowym zapisie czy zrozumieniu polecenia. Jest to także sprawdzony, efektywny sposób na wspólne spędzanie czasu rodzica i dziecka. Zachęcam do skorzystania ze strony:https://www.krzyzowki.edu.pl/"
Szanowni Państwo,
ponieważ z powodu epidemii nie mogą odbyć się tradycyjne zebrania w szkole, przesyłamy najważniejsze informacje dotyczące organizacji roku szkolnego do czerwca 2020 r.
1. Terminy klasyfikacji:
2. Ważne terminy:
• 11 czerwca - Boże Ciało – dzień wolny;
• 12 czerwca - dzień wolny od zajęć dydaktycznych i opiekuńczych – odpracowany;
• 16 - 18.06. - egzaminy ósmoklasisty (dni wolne od zajęć dydaktycznych, wychowawczych – nie odbywają się także zajęcia on-line);
• od 18 maja - zajęcia rewalidacyjne i WWR mogą odbywać się w szkole, jeśli jest taki wniosek rodzica;
• od 25 maja - mogą być prowadzone w naszej szkole zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktycznymi w przedszkolu i klasach 1-3 – jeśli rodzice zdecydują, czy poślą dziecko do szkoły;
• Od 1 czerwca - będą zapewnione konsultacje dla uczniów klas 4-8 oraz umożliwione zwracanie podręczników i książek do biblioteki szkolnej;
• 26 czerwca 2020 r – zakończenie zajęć dydaktycznych.
3. Szkoła udostępniła rodzicom i uczniom wytyczne sanitarne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące zachowania się w czasie konsultacji i egzaminów w szkole (e-dziennik, platforma Teams). Prosimy o zapoznanie się z nimi.
Najważniejsze zasady dotyczące dzieci i rodziców:
• Na czas podwyższonego reżimu sanitarnego godziny pracy szkoły: 8.00-15:00 (w sytuacji zgłoszenia się uczniów na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze – do 17.00).
• Prosimy rodziców o zgłaszanie chęci przysłania dziecka na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z jednodniowym wyprzedzeniem.
• Pierwszeństwo z możliwości skorzystania z opieki w oddziałach przedszkolnych mają dzieci: pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
• Zgłaszając dziecko do udziału w zajęciach opiekuńczych w szkole/oddziale przedszkolnym, na zajęcia rewalidacyjne lub WWR, wyrażają pisemną zgodę, kierowaną do dyrektora szkoły (przez dziennik elektroniczny/ tradycyjnie) na bezdotykowy pomiar temperatury ciała.
• W czasie pobytu w szkole/oddziale przedszkolnym nie ma obowiązku noszenia przez dzieci maseczek. Jeśli rodzice/prawni opiekunowie decydują się na posiadanie przez dziecko maseczki są zobowiązani do przekazania nauczycielowi odpowiednich ich ilości zapakowanych w woreczku/pudełku.
• Rodzic/opiekun prawny oddaje dziecko pod opiekę wyznaczonemu pracownikowi przed wejściem do placówki – w miarę możliwości nie wchodzi na teren szkoły. Rodzice/ opiekunowie prawni przyprowadzający i odbierający dzieci do/z placówki są zobowiązani do zachowania dystansu społecznego w odniesieniu do pracowników placówki oraz innych dzieci i ich rodziców wynoszący co najmniej 2 metry
Z okazji Dnia Mamy wszystkiego najlepszego a kto jeszcze nie zdążył z prezentem mamy dla Was pomysł na laurkę:
https://www.youtube.com/watch?v=RzlAWK63NKM
Ruch to zdrowie - ćwiczenia gimnastyczne w domu.
Szanowni Państwo,
Rekrutacja do klasy pierwszej została wznowiona. W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce wypełniony, podpisany i zeskanowany Wniosek o przyjęcie dziecka do Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brześcach (do pobrania w zakładce Rekrutacja- szkoła podstawowa) prosimy przesyłać na adres e-mail: sekretariat@spbrzesce.eu w dniach 1 - 10 czerwca 2020 r. do godziny 14:00.
Dla tych z Państwa, którzy wyrażają chęć złożenia wniosku w formie papierowej, sekretariat szkoły będzie czynny w dniu 1 oraz 8 czerwca w godzinach 14.00-18:00.
Szczegółowy harmonogram rekrutacji zawiera Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria."
/link poniżej/
"Znajdź różnice" to jedno z ulubionych zadań dzieci. Nic dziwnego - w trakcie robienia ćwiczenia można się poczuć jak prawdziwy detektyw. Doskonałą gra usprawniająca analizę i syntezę wzrokową. Analiza pozwala nam dostrzegać elementy, ale to umiejętność syntezy powoduje, że jesteśmy w stanie je złożyć i zauważyć w nich konkretny obraz.
https://www.grajteraz.pl/logiczne/find-500-differences
Powodzenia!