Już dziś mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach literackich pod kierunkiem p. Michała Malinowskiego.
W grupach układaliśmy budowle, które miały nas zainspirować do stworzenia opowieści naszego regionu. Wyobraźnię i pomyslowość tworzonych tekstów usłyszeliśmy podczas podsumowania dzisiejszych zajęć. Dziękujemy p. Michałowi oraz p. Piotrowi z Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii za miło spędzony czas.
Czekają nas jeszcze kolejne warsztaty, które będą realizowane zgodnie z harmonogramem. A dziś już zapraszam na wydarzenie lokalne
12 października w godz. 14 - 16
Marta Wojdat
Kultura na kołach-baśnie historie legendy" to projekt Ośrodka
Kultury w Górze Kalwarii, który zostanie przeprowadzony w Szkole Podstawowej w Brześcach od 01 do
12 października 2018 roku.
Realizację projektu zaczniemy od warsztatów literackich „Rusz wyobraźnią – baśnie historie legendy”, które poprowadzi pan Michał Malinowski - opowiadacz, pisarz, podróżnik, autor nowatorskich metod
opowiadania i poszukiwacz inspiracji.
W oparciu o stworzone opowiadania grupy uczniów przygotują rysunki oraz prace ceramiczne zainspirowane motywami z opowiadań. Ostatnie zajęcia będą dotyczyć projektowania muralu.
Prócz warsztatów dla uczniów zapraszamy na wydarzenie otwarte, podczas którego uczestnicy będą mogli zmierzyć się z tematem i stworzyć ilustrację do wybranego fragmentu opowiadania czy baśni.
Najlepsze prace stworzone na potrzeby projektu będą dołączone do bezpłatnej publikacji "Nasze baśnie historie legendy" podsumowującej zrealizowane warsztaty.
Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii otrzymał na realizację tego zadania 24
tys. złotych w ramach programu „Kultura Dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Fundacji Promocji Kultury
Więcej informacji udziela koordynator projektu:
Piotr Milewski tel. 506788 690, p.milewski@kultura.pl
W ramach projektu
,, KULTURA NA KOŁACH – BAŚNIE, HISTORIE, LEGENDY”
Wybrani uczniowie naszej szkoły z klas V – VII
Będą realizować zadania zgodnie z poniższym harmonogramem:
20 października – gala finałowa od godz. 12.00
(zapraszamy uczestników do Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii)
12 października w godz. 14 - 16 zapraszamy wszystkich uczniów, a także ich opiekunów na LOKALNE WYDARZENIE, które odbędzie się na terenie naszej szkoły ( w programie m.in. lekcje rysunku, warsztaty rękodzieła)
KOORDYNATOR PROJEKTU
Marta Wojdat
przy współpracy
z Ośrodkiem Kultury w Górze Kalwarii
UWAGA !!!!
28 września 2018r.
8:00-8:45
8:50-9:35
9:45-10:30
SKRÓCONE LEKCJE I PRZERWY W DALSZYM PLANIE DNIA
10:35-11:05
11:10-11:40
11:45-12:15
12:30-13:00
W tym dniu I tura autobusu odjazd godz. 13.10
II tura autobusu odjazd godz. 13.05
Świetlica pracuje bez zmian
SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU URUCHAMIA PIERWSZE W TYM ROKU SZKOLNYM ZBIÓRKI CHARYTATYWNE.
TYM RAZEM ZBIERAMY GUZIKI NA POTRZEBY ZAJĘĆ KREATYWNYCH DLA SENIORÓW, MIESZKAJĄCYCH W OŚRODKU W RADOŚCI ORAZ NAKLEJKI NA ZABAWKI Z GANGU SŁODZIAKÓW (PROMOCJA SIECI SKLEPÓW BIEDRONKA). ZEBRANE W TEN SPOSÓB MASKOTKI TRAFIĄ DO DZIECI Z CENTRUM ZDROWIA DZIECKA W WARSZAWIE.
GUZIKI ORAZ NAKLEJKI MOŻNA PRZYNOSIĆ DO 24 WRZEŚNIA DO SALI NUMER 1 DO P. M. LECH.
W nawiązaniu do międzynarodowej akcji ekologicznej: Sprzątanie Świata 2018 zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem:
ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY
Zbieramy zużyte i uszkodzone telefony komórkowe, które zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu w ramach konkursu ekophone.
Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę główną do
kwoty 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu do wyboru przez szkoły z przeznaczeniem na potrzeby placówki i uczniów. W konkursie przewidziane są również atrakcyjne nagrody dodatkowe. W wynikach będą brane pod uwagę przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów w szkole.
Telefony komórkowe bez baterii można przynosić do opiekunów samorządu uczniowskiego- p. Joanny Ludwin-Podkowa lub p. Katarzyny Pękal do 9 listopada 2018 r.
Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony lub w częściach.
Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.
Zapraszamy do uczestnictwa
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w projekcie unijnym, który będzie realizowany w naszej szkole w roku szkolnym 2018/19 oraz 2019/20.
V Sadobranie we Dworze w Brześcach
30 września 2018 r. , godzina 14:00
spotkanie pod tytułem
Przestrzeń wokół zabytku – w jaki sposób krajobraz kształtuje architekturę, a architektura przestrzeń
Wprowadzenie – Andrzej Mauberg
I część spotkania
- Łukasz Maurycy Stanaszek - " Krajobraz kulturowy nadwiślańskiego Urzecza"
- Mateusz Salwa - "(Nie)autentyczność zabytkowej przestrzeni"
- Łukasz Przybylak -"Ogród kuchenny jako ważny element programowy pańskiej rezydencji - wartości historyczne i współczesne możliwości"
(Przerwa na jabłko)
II część spotkania
- Andrzej Bruno Kutiak - "W poszukiwaniu straconych przestrzeni - pomiędzy naukową rekonstrukcją a budowaniem nastroju ogrodów dworskich."
- Filip Gawliński - " Przemiany krajobrazu historycznego folwarku w Brześcach"
Podsumowanie i zakończenie spotkania – Andrzej Mauberg
Planowane zakończenie godzina 18:00
W czasie trwania konferencji dla dzieci przewidziane jest - konstruowanie drewnianego muru oraz eksperymenty z farbami - rozpoznawanie medium malarskiego i pigmentów.
Zapraszamy !
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3.09.2018r. o godz. 9:00 na sali gimnastycznej.
Autobus szkolny:
W tym dniu obowiązuje jedna tura autobusu.
Wyprawka dla ucznia klasy 1
ołówek, gumka, temperówka, linijka,
kredki, farby, pędzel gruby i cienki,
teczka z gumką 2 szt.,
plastelina,
klej 2 szt.,
nożyczki,
blok techniczny A4 biały i kolorowy, ryza papieru ksero, papier kolorowy,
zeszyty 16 kartek w trzy linie i kratkę – 2 szt,
chusteczki do nosa w pudełku 2 szt
strój gimnastyczny – biała (jasna) koszulka, spodenki;
Proszę, aby rzeczy były podpisane.
Wyprawka dla klasy „0”
na rok szkolny 2018/2019
Podręczniki dla klasy „0” na rok szkolny 2018/2019
Podziękowanie
dla Rady Rodziców
Szkoły Podstawowej w Brześcach
„Dobro to nie jest wiedza, to jest czyn”
Za to dobro i życzliwość w roku szkolnym 2017/2018 bardzo dziękuję w imieniu własnym, grona pedagogicznego i wszystkich uczniów.
Dziękuję za aktywny udział w różnorodnych formach współpracy. Każdy najmniejszy gest pomocy był cennym darem dla wszystkich działań na rzecz szkoły.
Państwa nieoceniona i bezinteresowna pomoc pozwalała pokonywać przeszkody, organizować życie szkoły i cieszyć się z sukcesów uczniów.
Brześce, 22.06.2018r. Dziękuję
Dyrektor Iwona Lipińska
Ogłoszono wyniki Gminnego Konkursu Literackiego z tematem przewodnim „wolność”. Zwycięzcą konkursu w kategorii gimnazjum została uczennica klasy III gimnazjum A. Margol za wiersz Pracoholicy. Dyplom i nagroda wręczona została przez dyrektor szkoły w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego! Gratulacje z życzeniami dalszych sukcesów na tym polu składa polonista, T.Ćwirko.
Pozostałym uczestnikom dziękuję za udział i wierzę w zwycięstwo w kolejnej edycji. Wasze wiersze zamieścimy na gazetce szkolnej Nasze Sprawy po wakacjach.
Dwie klasy 2 i 6 z naszej szkoły w przeddzień zakończenia roku szkolnego odwiedziło niezwykłe miejsce świata nauki, gdzie nie tylko się podziwia, ale też doświadcza i można to robić bez znudzenia kilka godzin. Największą frajdę sprawia to, że każdy indywidualnie, bez oprowadzania, szuka i znajduje tu coś ciekawego dla siebie.
Fryderyk Chopin, choć nie urodził się w Warszawie to dwadzieścia lat swego życia tam spędził. Podczas wycieczki zorganizowanej przez nauczycielkę muzyki- p. U.Fularę- w dniu 8 czerwca 2018r., uczniowie klasy 7 i 6 naszej szkoły wraz z wychowawczyniami odbyli wędrówkę trasą związaną z życiem i twórczością polskiego kompozytora. Przygotowani uczniowie klasy 7 opowiadali o zwiedzanych miejscach.
Wycieczkę rozpoczęliśmy w Ogrodzie Saskim, gdzie niegdyś w Pałacu Saskim mieszkali państwo Chopinowie. Zatem widzieliśmy:
Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy za udaną i ciekawą wycieczkę.
(zdjęcie)Nasi uczniowie przy pomniku Fryderyka Chopina
Do biblioteki przyjechaliśmy autobusem komunikacji publicznej ( to dobre doświadczenie). Najpierw, idąc spacerkiem po mieście, wysłuchaliśmy ciekawostek o Górze Kalwarii przygotowanych przez naszych kolegów i p. bibliotekarkę,
A. Wójcik. Potem mieliśmy interesujące zajęcia w bibliotece, gdzie zobaczyliśmy oryginalne książki wykorzystujące nowoczesną technologię i rozwiązywaliśmy zagadki sprawdzające naszą znajomość literatury. Sprawdzian wypadł doskonale i za to dostaliśmy słodką nagrodę Super! Zadowoleni byliśmy też, kiedy na zakończenie wycieczki wychowawczyni oznajmiła, że idziemy na lody i kebaba.